يکشنبه, 30 تير 1398
عنوان : برگزاری مراسم گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در شهرداری تاكستان
کد خبر : ۲۰۳۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ 
ساعت : ۹:۲۳:۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومي شهرداري تاكستان، بمناسبت هفته عفاف و حجاب شهرداري تاكستان با مشاركت سپاه ناحيه امام علي تاكستان اقدام به برگزاري مراسمي با موضوع  تكريم و ترويج عفاف و حجاب نمود. در اين مراسم حجت الاسلام  حجت الاسلام تقی خانی نماینده ولی فقیه در ناحیه امام حسن مجتبی(ع) قزوین، به تعریف مقوله عفاف و حجاب  در دین اسلام اشاره و اظهار کرد: منظور از عفت حفظ باطنی و رعایت مسائل اخلاقی است از این رو باید توجه کرد که حجاب و عفاف لازم و ملزوم هم و مقدمه عفاف و حیا «پوشش» است.  
حجت الاسلام تقی خانی افزود: اسلام می خواهد انسان انسانیت خود را به نمایش گذارد و مقوله جنسیت که امری اختصاصی است را تنها در حریم محرمیت مورد توجه قرار دهد. 

وي در ادامه با بیان اینکه انسان ترکیبی از حیوانیت و فرشته خویی است گفت: اگر عقلانیت در خدمت حیوانیت باشد انسان با حیوان تفاوتی نخواهد داشت اما اگر خود حیوانی خود را زیر مجموعه عقل قرار دهیم بی شک مقام و درجه انسان بالاتر از فرشتگان الهی خواهد شد. 

حجت الاسلام تقی خانی تصریح کرد: حجاب و پوشش ویژه انسان است و حیوانات در عالم حیوانی خود چیزی به نام پوشش به جز پوست و مو ندارند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت ظاهر و حجاب زمینه پاکی باطن است گفت: همه ما در مقابل یکدیگر مسؤول هستیم از این رو نباید زمینه را برای بی عفتی دیگران محیا کرده و دست جاهلان را به سمت خود دراز کنیم.

حجت الاسلام تقی خانی خاطرنشان کرد: چه مقدار عقل هایی که تحت اسارت نفس است و آن را آزادی می پندارند در حالی که این آزادی نیست بلکه عین اسارت است که در آن رشته هوای نفس بر گردن وی آویخته و شیطان سر آن را بر دست خود دارد. مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه قزوین در پایان با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) که فرمود «حتی اگر بهشت و جهنمی هم نبود انسان عاقل رفتار خود را مبتنی بر اخلاق قرار می دهد» عنوان کرد: کسی که چشم به روی حرام و گناه می بندد آرامش نصیب وی خواهد شد.
اين برنامه با اجراي سرود، نمايش و شعرخواني در موضوع عفاف حجاب پيگيري و در پايان با رونمايي و توزيع كتابي با عنوان «به قول پروانه» که دربرگیرندهٔ خاطرات زنان پرستار و رزمنده استان در هشت سال دفاع مقدس بود و همچنين تقدير و تشكر از بانوان نمونه در امر حجاب  به پايان رسيد .


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0