جمعه, 6 ارديبهشت 1398
عنوان : بمناسبت روز خبرنگار مراسم تجلیل و تقدیر از خبرنگاران برگزار گردید
کد خبر : ۲۰۳۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۹:۵۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰بمناسبت روز خبرنگار و شهادت خبرنگار شهيد محمود صارمي، مراسم  تقدير و تشكر از خبرنگاران با حضور شهردار، رياست و اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر، مدير روابط عمومي شهرداري و همچنين تمامي خبرنگاران بومي تاكستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي شهرداري تاكستان،  در اين مراسم كه با تلاوتي چند از آيات  قرآن مجيد توسط  علي ورسه اي خبرنگار روزنامه رسالت قلم آ‎غاز گرديد مهران صفرخانلو مدير روابط عمومي شهرداري ضمن خوش آمدگويي و تبريك روز خبرنگار، رابطه ي هميشه مثبت و تعامل گرايانه ي شهرداري و خبرنگاران را يادآور شد و بر همكاري و  همدلي بيشتر كه موجب پيشرفت همه جانبه در زمينه ي  مديريت و توسعه ي شهر مي گردد تاكيد ورزيد. 

صياد رحماني رياست محترم شوراي اسلامي شهر  نيز  پس از تبريك روز خبرنگار و آرزوي توفيق براي تمامي خبرنگاران، ويژگي ها و صفات مثبت خبرنگاران  متعهد  را برشمرد و رسالت سنگين و سختي كار خبرنگاران را از جمله مشقت هاي اين شغل شريف و پر اهميت دانست. 

وي افزود: تاكستان دستخوش ناملايمات در دوران مديريت هاي قبلي بوده و ناخودآگاه منافع شخصي بر منافع عمومي ارجحيت داشته است لذا در شرايط كنوني تهديدهاي فراواني از جمله مهاجرت، عدم وجود زيرساخت هاي شهري، كوچك تر و ضعيف تر شدن شهرستان، تاكستان را تهديد مي كند. 

رحماني  بر رابطه ي دو سويه ي خبرنگاران و روابط عمومي شهرداري تاكيد و خاطرنشان كرد: خبرنگاران مي توانند با همدلي و همكاري با مجموعه ي شهرداري در انتقال نظرات و انتظارات  به حق شهروندان به ما نقش كيدي ايفا كنند. 

در ادامه حسين بهزاد پور شهردار تاكستان ضمن تبريك و خوش آمدگويي و قدرداني از خبرنگاران حاضر در جلسه ياد شهيد محمود صارمي را گرامي داشت و بر وظيفه و رسالت سنگين خبرنگاران از جمله آزادگي و وامدار نبودن خبرنگاران به افراد و جناح ها، تاكيد كرد. 
بهزادپور افزود: مسئولين نيز در قبال مسئوليت هايي كه برعهده دارند بايد در ارتباط نزديك و تنگاتنگ با خبرنگاران پاسخگوي عملكرد خود باشند. خبرنگاران نيز مي توانند با گزارش دقيق و واقع گرايانه عملكرد مديران در شفاف سازي و مقايسه عملكرد مديران گامي موثر و مفيد بردارند. شهردار تاكستان ضمن اشاره به شرايط حساس كنوني جامعه، حفظ آرامش و تزريق اميد و نشاط به جامعه  را از ضروريات دانسته و  ادامه داد : كشور ما در شرايط كنوني در استقلال كامل به سر مي برد و استقلال و روي پاي خود ايستادن حتما هزينه و تاوان دارد و خبرنگاران مي توانند با آگاهي دادن به جامعه آستانه ي تحمل و اميد به آينده را افزايش دهند. 

بهزاد پور افزود : متاسفانه در شرايط كنوني ضريب مشاركت مردم در مديريت شهري  بسيار پايين است. شهرداري در نظر دارد با انجام پروژه هاي عمراني قابل توجه حس اميدواري و اعتماد به مجموعه شهرداري را در مردم تقويت نمايد چرا كه توسعه، عمران، آباداني و ادامه فعاليت هاي مديريت شهري به مشاركت مردم  احتياج مبرم دارد. ما براي اولويت بندي در آغاز هر پروژه تنها و تنها به نياز مردم توجه داريم هيچ انگيزه سياسي در ثبت اولويت هاي پروژه هاي شهرداري مشاهده نمي گردد. 

وي ادامه داد : در تمام كارها خطاهايي وجود دارد و اين موضوع اجتناب ناپذير است ولي شهرداري در نظر دارد با تقويت و آگاه سازي نيروهايي كه در اختيار دارد كيفيت اجراي فعاليت هاي شهرداري را بالا برده و ايرادات را  بر طرف نمايد. 
شهردار تاكستان با اساسي خواندن ِ مشكل ساخت و سازهاي غيرمجاز اين گسترش بي رويه و غيراصولي را تاسف برانگيز دانست و افزود : كساني كه اراضي جاده اك را تغيير كاربري مي دهند و تبديل به مكاني براي جمع آوري ضايعات مي كنند از شهروندان همين شهر هستند كه متاسفانه منافع شخصي خود را  به منافع كل شهر ترجيح داده اند و اين عدم همكاري آسيب هاي جدي به آينده و توسعه شهر تاكستان وارد مي كند. 
وي يادآور شد : همكاران ما بيش از آنكه زباله جمع آوري كنند در حال جمع آوري نخاله هاي ساختماني در شهر هستند هرچند كه اين موضوع يكي از وظايف شهرداري ها است ولي عدم مسئوليت پذيري و عدم همكاري با مجموعه مديريت شهري زيبنده شهروندان نيست ضمن اينكه هزينه جمع اوري نخاله ها طبق قانون  بايد توسط شهروندان پرداخت شود. 

بهزادپور در پايان سخنان خود با اشاره به جمله ي معروف  «شهر خوب يافتني نيست ساختني است» از خبرنگاران خواست براي بالا بردن علاقه و تعهد شهروندان به شهر خود، آستين همت بالا بزنند تا در آينده نزديك  شاهد رشد و پيشرفت چشمگير در حوزه توسعه و پيشرفت شهر و پروژه هاي شهرداري تاكستان باشيم . 

در ادامه برنامه چند تن از خبرنگاران حاضر در جلسه به بيان نظرات، پيشنهادات و انتقادات در زمينه هاي مختلف پرداختند كه يكايك اين موضوعات مطروحه مورد بحث و بررسي طرفين قرار گرفت .  گفتني ست در اين مراسم اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر تاكستان، بهزاد طاهرخاني، عبدالله رحماني، عبادالله طاهرخاني، حسين علي رحماني و سميه بابايي ضمن تبريك روز خبرنگار به ايراد سخنراني در اين موضوع پرداختند. در پايان مراسم با اهداي لوح و هدايا از خبرنگاران حاضر در جلسه تقدير بعمل آمد. 

پايان خبر / 


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0