دوشنبه, 28 مرداد 1398
عنوان : شهردار تاكستان در نمایشگاه بین المللی مسكن، شهرسازی و بازآفرینی شهری
کد خبر : ۲۰۶۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ 
ساعت : ۱۰:۱۳:۱۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

                                                                     شهردار تاکستان در نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری؛

 

احیای محله راه اک و آرامگاه "پیر" شهر در راستای باز زنده سازی هویت تاریخی تاکستان است.

حسین بهزادپور، شهردار تاکستان، در خصوص پروژه های ارایه شده از شهر تاکستان در نمایشگاه بین المللی مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری گفت: آرامگاه تاریخی پیر تاکستان در میان محله راه اک؛ بستری مناسب برای ایجاد فضای شهری سرزنده و پویا است.

بهزادپور خاطرنشان کرد: این پروژه ضمن بازآفرینی و نوسازی بافت های ناکارآمد، فرصتی برای احیای هویت فرهنگی و تاریخی شهر خواهد بود.

شهردار تاکستان تصریح کرد: احیای هویت فرهنگی و تاریخی شهر، باز آفرینی و نوسازی بافت های ناکارآمد، ارائه خدمات شهری و ایجاد فضای شهری تازه از اهداف پروژه احیا محله راه اک و آرامگاه پیر شهر تاکستان است. .
 

وی در خصوص دیگر پروژه بازآفرینی تاکستان گفت: بازآفرینی محله سردار جنگل و تپه باستانی خله کوه دیگر پروژه بازآفرینی تاکستان است که با هدف احیای هویت فرهنگی و تاریخی شهر، بازآفرینی و نوسازی بافت های ناکارآمد، ایجاد فضای درمانی و آموزشی جدید، ایجاد پاتوق محله و فضای شهری تازه بازآفرینی خواهد شد.

بهزادپور در پایان خاطرنشان کرد: کاوش های انجام شده در تپه باستانی خله کوه نشان از تمدنی چند هزار ساله در بافت تاریخی شهر دارد که بازآفرینی و باز زنده سازی آن و بهسازی بافت های ناکارآمد پیرامونش، رویدادی اثر گذار و جریان ساز در معرفی و احیای بافت تاریخی شهر خواهد بود.

نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی از مورخه 23 دی تا 25 دی در مصلی امام خمینی(ره) تهران دایر بود که غرفه استان قزوین بعنوان یکی از غرفه های برتر شناخته شد. همچنین وزیر راه و شهرسازی، معاونین وزیر راه و شهرسازی، استاندار قزوین، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین، شهرداران کلان شهرها،فرماندار شهرستان تاکستان، مسئولین سازمان نظام مهندسی استان قزوین، شهردار تاکستان و اعضای شورای اسلامی شهر تاکستان از جمله بازدیدکنندگان و حاضران در غرفه استان قزوین بودند. 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0